X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

SEO Dostu Yazılımlar

AnasayfaYazılarSEO Dostu Yazılımlar

SEO Dostu Yazılımlar

SEO dostu yazılımlar internetteki rekabet ortamında öne çıkmanızı sağlarlar. Webmasterlar, içerik uzmanları ve web editörleri bu programları sürekli kullanırlar. SEO dostu temalar ve site kurucular kullanmakta bu webmasterlara bu anlamda yardımcı olur.

SEO dostu yazılımlar arama motorlarında sıralamanızı yükselterek sitenizin organik trafik almasını sağlarlar. Ayrıca hedef kitlenize ulaşabilmeniz, satış yapabilmeniz ve üye sayınızı arttırabilmeniz için iyi bir içerik stratejisine ihtiyacınız vardır. SEO yazılımları size bunu hazırlamak için ihtiyacınız olan analizleri yapma imkânı verirler. SEMRUSH, SEO Ranking ve Ahrefs en çok kullanılanları arasındadır.


SEO analiz araçları çoğunlukla ücretlidir. Ama ücretsiz bir seçenek olarak Google SEO analiz araçları kullanılabilir.


Anahtar Kelime Programları

 

İçerik hazırlama sürecinde anahtar kelime çalışması büyük önem tutar. Bu yüzden siteye ziyaretçi çekmek için ilgili ve rekabet düzeyi uygun anahtar kelimeler bulmak ve listelemek gerekir. Arama hacmi istatistikleri hangi alana yönleneceğinizi bulmada yardımcı olur. Ayrıca hedeflediğiniz anahtar kelimelerdeki durumunuzu da takip etmenize yarayan programlar vardır.

İçerik Optimizasyon Programları

 

Kaliteli içerik web siteleri için büyük önem taşır. İçerik yazmanın çok fazla önemli noktası vardır. İçerik yazarları güncellemeleri takip ederek arama motorlarına uygun içerik üretmeye çalışırlar. Ama tüm ölçümleri kendilerinin yapması imkânsıza yakındır. Bu yüzden içerik analizi yapan programları kullanırlar. Bu programlar anahtar kelime yoğunluğu, gramer kuralları, okunabilirlik, sadelik ve yazının ilgi düzeyi gibi pek çok alanda ölçüm yaparlar.
İçerik optimizasyon programları bilgisayarınıza indirebileceğiniz yazma uygulamaları şeklinde olabilirler. Bunun dışında web site eklentisi olarak da çok fazla program vardır. İçerik yazarları hizmet veren için online editörler de faydalı olmaktadır.

Site Analiz Araçları

Bir web sitesi arama motorlarından maksimum seviyede trafik alabilme için SEO kurallarına uygun olacak şekilde düzenlemeler yapmalıdır. Site analiz araçları çok yönlü olarak bu kontrolleri yapar ve eksik noktaları raporlar.

Trafik Analiz Araçları

Pek çok webmaster ziyaretçilerinizi memnun etmek ve daha çok trafik almak için kullanıcı davranışlarını analiz ederler. Trafik analiz araçları kullanıcıların sitede ne kadar zaman geçirdiğine, hangi sayfaları okuduğunda ve hangi konulara ilgi gösterdiğine dair ölçümler yaparlar. Hangi ülkeden, hangi şehirden ya da hangi anahtar kelimelerden trafik alındığını da site sahibine gösterirler.

Wordpress, Wix ve Weebly gibi site kurucular da site analizi için ihtiyacınız olan eklentileri sunarlar. Başlangıçta az trafik alan siteler için ücretsiz araçlar ve eklentiler yeterli olsa da yoğun trafik için ücretli sürümlere geçmek gerekebilir.

 


Powered by WISECP
Top